Rapid SSL Güvenlik Sertifikası, Compliance ve 3D Secure Servisleri Sayesinde Güvenliğinizi Riske Atmadan Sitemizde Özgürce Alışveriş Yapabilirsiniz.

PROBACT -24

PROBACT -24

PROBACT

24 x 5 ml AMPUL

PROBİYOTİK KOMPLEKS
Organik maddelerin biyolojik dönüşümü (biyodegradasyon) için fotosentetik bakterilere ve seçilmiş probiyotik bakteri konsorsiyumlarına dayanan sıvı biyolojik aktivatör. Probiyotikler, yeterli miktarlarda düzenli olarak uygulanan, hedef sisteme, bu durumda akvaryuma fayda sağlayan canlı mikroorganizmalardır. Probiyotiklerin entegrasyonu, iç mekandaki biyokimyasal döngüleri doğada olduğu gibi iyileştirerek akvaryumun bakteriyel biyolojik çeşitliliğini zenginleştirir.

PROBACT, sadece yasaklayıcı koşullarda bile organik kökenli kirleticileri metabolize edebilen patojenik olmayan mikroorganizmalar ile yapılır.

PROBACT, tatlı ve tuzlu su akvaryumlarının ve havuzlarının başlatılmasında ve sonrasında yönetilmesinde ve biyolojik aşırı yük sisteminin bertaraf edilmesi gereken büyük miktarlarda organik yük nedeniyle fazladan desteğe ihtiyaç duyduğu tüm durumlarda kullanılır.  

 

AVANTAJLARI
- Yüksek konsantrasyonlarda veya zayıf biyobozunur formda bile kirletici organik maddeleri metabolize edebilen aerobik ve anaerobik bakteri popülasyonlarının (ve enzimlerin bağıl üretiminin) anında artması;
- Probiyotikler, akvaryumdaki diğer patojenik olmayan bakterilerin hücresel metabolizmasında kullanılan B grubu vitaminleri sentezler ve serbest bırakır. Bu, bakteriyel metabolizmayı ve dolayısıyla suda çözünen oksijenin azalmasını önlerken biyodegradasyon hızını iyileştirir;
- PROBACT bakterileri, patojenik mikroorganizmaların çoğalmasını engelleyen antibiyotik ve antiviral etki ile molekülleri sentezler ve salar, böylece tedaviye tabi tutulan sistemi dezenfekte eder.
- Formülün özellikleri sayesinde PROBACT bakterilerinin yüksek metabolik oranı, nitrifikasyon ve denitrifikasyon işlemlerini de kolaylaştırır.
- Risksiz kullanılabilen kullanımı kolay bir sıvı üründür.

 

BİLEŞİM
Fotosentetik ve fotosentetik olmayan bakteri konsorsiyumlarının sıvı karışımı. 

DOZAJ
Gerektiğinde 7 ila 15 günde bir 250 litreye kadar su için 5 ml'lik bir şişe.

KULLANIM
Kullanmadan önce şişeyi çalkalayın ve sıvıyı uygun bir pipetle ekstrakte edin. Gerekli miktarı doğrudan akvaryuma ekleyin. 

KORUMA
Ürünü düşük sıcaklıklarda, tercihen buzdolabında saklamanız önerilir. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu
  • 410,00TL

Etiketler: bakteri, enzim, bakteri besini, yosun öldürücü, deniz akvaryum bakterisi, tatlı su akvaryum bakterisi, ilk kurulum bakterisi, akvaryum canlılık